Menu Zamknij

Moskitiera przesuwna SLIM, Warszawa Ursus

W przypadku tego konkretnego zlecenia jakie otrzymaliśmy nie było możliwości zastosować drzwi balkonowe więc została zaproponowana Klientowi moskitiera przesuwna SLIM.

W zależności od rodzaju dzrwi balkonowych można zastosować różne rodzaje moskitier przesuwnych. W przypadku bardzo szerokich drzwi często Klienci wybierają rozwiązania moskitier plisowanych. Przy standardowych drzwiach balkonowych najczęstszym wyborem są drzwi moskitierowe. Czasami jednak standardowe rozwiązania są niewystarczające. W przypadku tego konkretnego zlecenia jakie otrzymaliśmy nie było możliwości zastosować drzwi balkonowe więc została zaproponowana Klientowi moskitiera przesuwna SLIM.

Moskitiery przesuwne stosuje się najczęściej w sytuacji gdy drzwi balkonowe mają dwa równe skrzydła ale wykorzystuje się głównie jedno skrzydło. Zasada działania moskitiery przesuwnej jest taka,że aby otworzyć drzwi trzeba przesunąć je w kierunku nieużywanego skrzydła.

Jeśli mają Państwo drzwi balkonowe z dwoma ruchomymi skrzydłami to rozwiązanie może być dla Państwa nieodpowiednie. W przypadku gdy co pewien czas chcieliby Państwo na balkon wnieść jakiś szeroki przedmiot ( np. stół) to wymagałoby to demontażu całego panelu.

Dla wielu Klientów moskitiera przesuwna w wersji SLIM ma bardzo ważną pozytywną cechę . Profil drzwiowy jest na tyle „szczupły” ( 11 mm) ,że można ją zastosować w połączeniu z roletami zewnętrzymi. Nawet gdy mamy miejsca na standardowe rozwiązania moskitierowe to ten system ma szansę się sprawdzić.

Moskitiera przesuwana SLIM ma jeszcze jedną zaletę – ma bardzo dobrą relację jakości do ceny. Kolejnym plusem jest to,że można w niej zastosować różne rodzaje siatek – np. aluminiowe, stalowe czy antyalergiczne.

Oprócz niewątpliwych plusów nalezy zwrócić również na mankamenty tego rozwiązania. Jednym z nich jest to,że mała grubość profilu panelu warunkuje zastosowanie na połowie wysokości drzwi poziomej poprzeczki wzmacniającej. Inny minus jest też ściśle powiązany z grubością profilu.Są duże ograniczenia jeżeli chodzi o możliwe do wykonania wymiary panelu. Nawet w przypadku typowych wielkości np. 80 cm szer. i 220 cm wys. można mieć wrażenie wiotkości rozwiązania.

Tego typu rozwiązanie produkuje jeden z liderów technik oslonowych w Polsce – firma MOL. Link do zdjęć i szczegółów technicznych mogą Państwo znaleźć TUTAJ.

1 Komentarz

  1. Pingback:Moskitiera drzwiowa SLIM | DepartamentRolet.pl

Komentowanie jest wyłączone.