Menu Zamknij

Markizy w półkasecie – Adagio

Markizy w półkasecie

Markizy w półkasecie w ostatnich latach są jednym z najpopularniejszych rozwiązań markizowych. Główną ich zaletą jest to, że posiadają kasetę , która chroni materiał gdy markiza jest zamknięta. Ramiona markizy nie chowają się do kasety ale są malowane proszkowo. To powoduje, że nawet złe warunki atmosferyczne ( deszcz, śnieg), nie wpływają niekorzystnie na ich użytkowanie. Inną istotną zaletą takich markiz jest bardzo dobra relacja jakości do ceny. Jedną z najciekawszych markiz z tej kategorii jest markiza w półkasecie – Adagio – poznańskiego producenta markiz – firmy MOL.

Podstawową funkcją markiz jest ochrona przed słońcem. Odpowiednio dobrana tkanina potrafi zredukować nawet do 82% promieniowania słonecznego, przechodzącego przez poszycie markizy. Markizy w półkasecie dzięki specjalnej budowie, po złożeniu chronią w kasecie tkaninę. Zastosowana w nich falbana może też chronić i osłaniać  ramiona przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych.

Markizy w półkasecie – Adagio posiadają sztywną konstrukcję , która opiera się o belkę kwadratową. Takie rozwiązanie oprócz stabilizacji całej markizy zapewnia prosty i bezpieczny montaż. W markizach z belką kwadratową nie jesteśmy „zmuszeni” do mocowania markizy tylko na skrajnych uchwytach jak jest to w markizach w pełnej kasecie. W zależności od rozmiaru markizy montaż jest możliwy na 3 , 4 lub nawet 5 wspornikach ściennych lub sufitowych. To eliminuje ewentualne błędy przy zakotwianiu poszczególnych szpil na uchwytach.

Markiza Adagio może mieć naprawdę duże rozmiary. Do 720 cm szerokości i nawet 400 cm wysięgu.

Kolory Konstrukcji

Bez żadnych doplat dostępnych jest aż 5 kolorów konstrukcji:

Jest możliwość zastosowania w tej markizie systemu ręcznego ( korby) – bez dopłaty. Można też wybrać silnik elektryczny ze sterowaniem przewodowym lub bezprzewodowym (RTS lub IO) . W przypadku sterowania bezprzewodowego jest tez możliwość dodania czujnika wiatrowo-wstrząsowego, który pomaga samodzielnie zamknąć markizę w przypadku załamania pogody.

Markizy w półkasecie -Adagio mogą też mieć oświetlenie LED w ramionach ( za dopłatą).

W miejscach gdzie często mocno wieje wiatr ( np. w terenach górzystych lub niedaleko jezior lub morza) wielu klientów dodaje do markizy tzw. stopy markizowe. Więcej o tym rozwiązaniu TUTAJ.

Innym ciekawym dodatkiem do markizy Adagio są też grzejniki tarasowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *