Menu Zamknij

Markiza 12 metrów, Ursynów

To zamówienie związane z markizami było wyjąkowo ciekawe. Klient był zainteresowany zakupem markizy z maksymalną możliwą szerokością jaką mamy w ofercie. Ważne było dla niego aby nie dzielić tarasu na kilka markiz tylko abyśmy zamontowali jedną długą markizę. Ostatecznie Klient wybrał markizę bez kasety firmy MOL o nazwie Mezzo szerokości 1200 cm (Markiza 12 metrów !) i wysięgu 350 cm.

Markiza 12 metrów bez kasety mogła być zastosowana gdyż na tarasie Klienta znajdowało się zadaszenie, stanowiące naturalną formę ochrony dla materiału markizowego. Montaż zostal wykonany do sufitu. Został wybrany materiał poszycia w jednolitym szarym kolorze (COL-067). Falbana została wybrana w stylu prostym i miala mieć 15 cm długości.

Dodatkowo na inną ścianę Klient zamówił drugą markizę. Tym razem byla to markiza w pełnej kasecie Presto szerokości 360 cm i wysięgu 200 cm. Zarekomendowaliśmy Klientowi pełną kasetę ze względu na to że ściana na której miala być montowana markiza nie miała naturalnego zadaszenia. Montaż był utrudniony przez grubą warstwę ocieplenia. Przez nią nie można było w bezpieczny sposób zamontować markizy blisko jednego krańca ściany. Markiza w pełnej kasecie ma mocowania blisko krańca każdego z boku i nie są one regulowane.

Obydwie markizy wyposażone zostaly w automatykę radiową Somfy wraz czujnikami wiatrowymi. Dodatkowo Klient zakupił specjalne centralki do zmieniania sygnału radiowego na przewodowy aby podłączyć automatykę z systemem inteligentnego domu KNX.

1 Komentarz

  1. Pingback:Markizy bez kasety z daszkiem czy w kasecie ? | DepartamentRolet.pl

Komentowanie jest wyłączone.